KONCEPCJA W 5 DNI


DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE


ZADZWOŃ! +48 606 829 152 

Prawidłowo i rzetelnie 1wykonany projekt technologiczny to element bazowy drogi do otwarcia lokalu gastronomicznego takiego jak restauracja, pizzeria czy bar. Dlatego tak ważnym jest, aby  już na początku drogi do otwarcia wymarzonego lokalu, poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego biura projektowego, które poprowadzi nas przez wszystkie etapy tworzenia. 
Będzie to rozwiązanie najbezpieczniejsze i najwygodniejsze, ponieważ projekty lokali gastronomicznych to dla nich chleb powszedni. 

Gastrodesign to biuro projektowe, które specjalizuje się w obiektach gastronomicznych. Bardzo dobrze znamy wszelkie wymogi prawne oraz szacunkowe koszty takich inwestycji. Wieloletnie doświadczenie i duża liczba wykonanych projektów sprawiła, że dzisiaj współpracujemy na stałe z najlepszymi architektami i wykonawcami, a kompleksowa obsługa pozwoli uniknąć Państwu wielu nerwów i dodatkowych kosztów wynikających z ewentualnych błędów. Nasze biuro projektowe gwarantuje, że stworzony przez nas projekt technologiczny otrzymają Państwo w terminie i będzie on spełniać wszelkie wytyczne i będzie zgodny z obowiązującymi przepisami.


PROJEKTOWANIE

Koncepcje technologiczne dla istniejących i nowych obiektów gastronomicznych
Projekty technologiczne nowych i istniejących obiektów gastronomicznych

Projekty wykonawcze oraz budowlane dla obiektów gastronomicznych z obsługą administracyjną
Projekty instalacyjne

Kompleksowe opracowanie projektu technologicznego


DORADZTWO

Audyt istniejących obiektów gastronomicznych
Konsultacje technologiczne obiektów gastronomicznych
Doradztwo techniczne i inwestycyjne
Analizowanie kosztów inwestycji
Ekspertyzy techniczne: przeciw pożarowe, higieniczno-sanitarne, BHP, kominiarskie
Autorski nadzór nad poprawnością wykonania poszczególnych etapów budowy

Dlaczego potrzebuję projektu?

Każdy lokal, nie tylko gastronomiczny – choć ten w szczególności, musi spełniać szereg wymogów zarówno technicznych jak i formalnych, zgodnie z wytycznymi obowiązującego prawa. Zaniechanie tych wymogów może skutkować nałożeniem wysokich kar a także zamknięciem lokalu. Rzetelnie wykonany projekt jest dokumentem, którego wymagają wykonawcy, wszelkiego rodzaju instalatorzy np. elektrycy czy hydraulicy.

Jednak stworzenie takiego projektu jest bardzo pomocne dla samego właściciela, ponieważ dzięki niemu dowiemy się czy nasz lokal będzie rentowny oraz czy nasza inwestycja zakończy się sukcesem. Jeżeli planujemy restaurację w istniejącym już obiekcie to dowiemy się jakie kroki należy podjąć aby zaadoptować go do naszych potrzeb i jakie koszty będą się z tym wiązać a w przypadku, gdy tworzymy nasz lokal od zera to projekt wskaże nam najbardziej istotne zagadnienia, na które należy zwrócić uwagę oraz oszacuje przewidywany koszt wyposażenia gastronomicznego takiego jak sprzęty, meble gastronomiczne czy wyposażenie i dekoracje sali. Projekt może nam także zobrazować przybliżoną ilość konsumentów, jaką będzie obsługiwać Państwa lokal, a co za tym idzie – na jakie zyski można liczyć. Ponadto dowiemy się jakie będą przybliżone koszty zużycia mediów – prądu, gazu, wody czy ścieków. 

Sporządzony projekt to poza wymogami formalnymi, wielkie ułatwienie dla właściciela lokalu.

Od czego zacząć?

Możemy wyodrębnić trzy podstawowe kroki, jakie musimy podjąć, by stworzyć lokal gastronomiczny.

Biznes plan

Szacunkowe określenie zysków i kosztów to podstawowy element, bez którego nie powinno się myśleć o rozpoczęciu jakiejkolwiek inwestycji. Zyski można przewidzieć jeżeli znamy orientacyjną ilość klientów, którą będziemy mogli obsłużyć – tu pomocne jest rozeznanie rynku w podobnej lokalizacji. Natomiast koszty przystosowania lokalu oraz stałe koszty związane z funkcjonowaniem obiektu wynikają z lokalizacji punktu, metrażu, a także jego przeszłości – ponieważ w przypadku, gdy w danym miejscu poprzednio była prowadzona podobna działalność, koszty te będą mniejsze, niż w budynku o zupełnie innym charakterze.

Odpowiedni lokal

Wybór właściwego lokalu ma ogromne znaczenie dla sukcesu inwestycji. Dlatego wskazane jest by wykonać rzetelną analizą między innymi powierzchniową, funkcjonalną lub technologiczną, którą zdecydowanie najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy dokładnie ocenią realizowane działania odwołując się do Państwa oczekiwań.

Właściwy projekt technologiczny

Ponieważ lokal gastronomiczny to obiekt, który musi spełniać szereg wymogów technicznych i formalnych, to szczególnie ważnym krokiem jest stworzenie projektu, który zapewni nam zgodność z tymi wytycznymi. Niespełnienie tych wymogów kończy się zwykle odrzuceniem wniosku o uruchomienie lokalu podczas pierwszej kontroli Sanepidu lub innych służb. 

Czy projekt technologiczny jest drogi?

Jest to jedno z pierwszych pytań, które pada w trakcie procesu planowania restauracji. Z racji, że nie jest to usługa prosta a wykonanie profesjonalnego projektu wymaga bardzo dobrej znajomości branży gastronomicznej i przepisów a przede wszystkim doświadczenia, klienci często obawiają się,  że koszt projektu będzie bardzo duży. 
Cena projektu dla gastronomii jest uzależniona od wielu czynników, są to na przykład metraż lokalu czy profil działalności. 

Pomimo, że projekt lokalu gastronomicznego to wydatek zaczynający się od kwoty 700 zł a kończący się na powyżej 5000 zł, to jednak najczęściej dla średniej wielkości restauracji, baru czy pizzerii jest to wydatek rzędu ok 2500 złotych. Im mniej rozbudowany jest proces produkcji, tym koszt będzie mniejszy, ponieważ na przykład projekt restauracji wielokondygnacyjnej z windą gastronomiczną niewątpliwie przewyższy kosztem jednopoziomową kawiarnię z zapleczem.

Dodatkowo, dla projektu technologicznego do Sanepidu należy doliczyć koszt usługi rzeczoznawcy ds. sanitarno-higienicznych, którego podpis na naszym projekcie jest niezbędny do zatwierdzenia go przez Sanepid. Rzeczoznawca to osoba posiadająca uprawnienia nadane przez Sanepid do sprawdzenia i uzgodnienia projektu, zgodnie z wymaganiami higienicznymi i sanitarnymi. 

Adres

GASTRODESIGN / ARTSYSTEM

ul. Grabiszyńska 241E (Art System)
53-234 Wrocław

Dane kontaktowe

tel. kom. 606 829 152 
tel. kom .600 814 504 
Biuro – tel. 71 332 90 24 | 71 363 19 37

Formularz kontaktowy